LAJMI I FUNDIT:

Frikësohej se ajo ishte shtatzënë, argjentinasi e vrau dhe ia dogji trupin në skarë në përpjekje që të fshihte krimin

Frikësohej se ajo ishte shtatzënë, argjentinasi e vrau dhe ia dogji trupin në skarë në përpjekje që të fshihte krimin

Naim Vera nga Catamarca e Argjentinës, e ka vrarë të dashurën Brenda Micaela Gordillo, sepse frikësohej se ajo ishte shtatzënë, ndërsa ai nuk ishte i gatshëm të bëhej baba dhe të krijonte familje.

Reklama

Ishte vet 19-vjeçari që u paraqit në polici, për të rrëfyer se e kishte vrarë të dashurën e tij pesë vite më të vjetër, ndërsa tregoi edhe mënyrën mizore si e kreu ekzekutimin, transmeton Telegrafi.

Argjentinasi e kishte vrarë Gordillon dhe trupin ia dogji në skarë, në përpjekje që të fshihte krimin, ndërsa pjesët e mbetura ia ka hedhur në mbeturina.

Hetuesit ende nuk kanë arritur në përfundimin, nëse ajo është vrarë, apo u dogj për së gjalli, ndërsa arsyeja e vdekjes është asfiksimi.

Më herët ishte menduar se ajo vdiq si pasojë e rënies nga shkallët, ndërsa është gjetur se 24-vjeçarja ka pasur një pëlhurë të futur në gojë.

Nën lëkurën e viktimës, janë gjetur pjesë të lëkurës së Vera, gjë që lë të kuptohet se ajo i është kundërvënë të dashurit, në përpjekje që ta ndalonte.

“Sulmuesi nuk e ka copëtuar trupin e viktimës, shkëputja e pjesëve të trupit, është bërë si pasojë e djegies. Viktima nuk ka qenë shtatzënë”, është thënë në raportin e hetuesve.

Babai dhe avokati i Veras, e kanë dërguar atë në polici, ku pranoi të rrëfente ngjarjen mizore pa ndonjë hezitim, ndërsa është ende duke qëndruar në mbajtje. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Kalo në kategori