LAJMI I FUNDIT:

Formacioni me fituesit ‘e çuditshëm’ të Ligës së Kampionëve

Formacioni me fituesit ‘e çuditshëm’ të Ligës së Kampionëve

Lojtarë të mëdhenj dhe yje të njohura nuk kanë arritur që ta fitojnë Ligën e Kampionëve gjatë karrierave të tyre, ndërsa ka të tillë që shpesh është thënë se nuk e kanë merituar.

Reklama

Sidoqoftë, ata kanë qëlluar në klubin e duhur në kohën e duhur dhe i janë gëzuar triumfit në garën më të madhe evropiane për klube.

The Sun ka bërë një formacion me njëmbëdhjetë lojtarët e çuditshëm, të cilët kanë arritur që ta festojnë fitoren në garën prestigjioze.

Fituesit më ‘të çuditshëm’ të Ligës së Kampionëve (Foto: The Sun)

Portier: Scott Carson (Liverpool, 2005)

Mbrojtës: Jose Bosingwa (Porto, 2004 dhe Chelsea, 2012), Roque Junior (Milan, 2003), Djimi Traore (Liverpool, 2005), Ryan Bertrand (Chelsea, 2012).

Mesfushorë defensivë: Sulley Muntari (Inter, 2010), Paul Lambert (Borussia Dortmund, 1997).

Mesfushorë ofensivë: Mario Balotelli (Inter, 2010), Ibrahim Afellay (Barcelona, 2011), Jesper Blomqvist (Manchester United, 1999).

Sulmues: Benni McCarthy (Porto, 2004).

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori