Atalanta dhe Milani do të takohen në xhiron e fundit (38) në Serie A.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshje që fillon në ora 20:45 në stadiumin ‘Gewiss’.

Për këtë sfidë, Atalanta nuk mund të llogaris në Hateboer dhe Kovalenko, që janë të lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Milani do të jetë pa dyshen si Mattia Gabbia dhe Zlatan Ibrahimovic, që të dy të lënduar.

Atalanta tashmë e ka siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve, derisa Rossonerët duhet ta fitojnë këtë takim për të siguruar një vend në garë më të madhe për klube në Evropë.

Formacioni startues i Atalantës: Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Freuler, Gosens; Malinovskyi; Pessina, Duvan Zapata

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Calhanoglu; Leao. /Telegrafi/