LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Milani në kërkim të triumfit ndaj Veronas

Formacionet zyrtare: Milani në kërkim të triumfit ndaj Veronas

Milani është mysafir i Hellas Veronas në ndeshjen e javës së tretë në kampionatin italian të futbollit.

Rossonerët kanë regjistruar një fitore dhe një humbje në dy xhirot e para sezonale dhe numërojnë tri pikë të arkëtuara.

Verona, nga ana tjetër, ka arkëtuar katër pikë, nga një fitore dhe një barazim të arritur në dy ndeshjet e para.

Do të jetë një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ivan Juric dhe Marco Giampaolo, të cilët i kanë caktuar skuadrat e tyre për këtë sfidë.

Formacioni startues i Hellas Veronas: Silvestri; Rrahmani, Kumbulla, Gunter; Faraoni, Amrabat, Veloso, Lazovic; Zaccagni, Verre; Stepinski.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Biglia, Calhanoglu; Suso, Paqueta; Piatek.

/Telegrafi/