Në San Siro, Milani dhe Napoli zhvillojnë ndeshjen kryesore të xhiros së 27-të në kampionatin italian.

Rossonerët ndodhen nëntë pikë prapa Interit dhe duan të arkëtojnë pikë të plota. Në anën tjetër, Partenopei pozicionohen në vend të gjashtë në tabelë me pesë pikë prapa vendit të katërt.

Trajnerët Stefano Pioli dhe Gennaro Gattuso i kanë përgatitur skuadrat, me të cilat do ta fillojnë takimin.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Dalot, Gabbia, Tomori, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Castillejo, Calhanoglu, Krunic; Leao.

Formacioni startues i Napolit: Ospina; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Politano, Mertens, L Insigne.

/Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore