Borussia Dortmund do të jetë nikoqirë i Freiburgut në kuadër të javës së 19-të në Bundesliga.

Milonerët e kanë nisur mirë stinorin pranveror, duke shënuar fitore ndaj Eintracht Frankfurt me rikthim 3-2.

Përballë do të jetë befasia e kampionatit, Freiburg që ka tubuar deri më tani 30 pikë dhe mban vendin e katërt.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.


Borussia Dortmund: Kobel; Meunier, Can, Hummels, Guerreiro; Bellingham, Dahoud; Brandt, Reus, Malen; Haaland.

Freiburg: Uphoff; Kubler, Gulde, Lienhart, Gunter; Haberer, Hofler, Sallai, Jeong, Grifo; Holer.


/Telegrafi/