LAJMI I FUNDIT:

Formacionet e mundshme: Për Kroacinë dhe Skocinë vetëm fitorja është opsion

Formacionet e mundshme: Për Kroacinë dhe Skocinë vetëm fitorja është opsion

Kroacia dhe Skocia takohen në kuadër të fazës së grupeve në rrethin e tretë të Grupit D në Euro 2020.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin Hampden Park në Glasgou.

Për këtë takim, kroatët i kanë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe shpresojnë që të marrin tre pikë, pasi aktualisht kanë vetëm një.

Në anën tjetër, Skocia do të ketë mungesën e Billy Gilmour për shkak se është infektuar me coronavirus, e që po ashtu janë me një pikë.

Formacioni i mundshëm i Kroacisë: Livakovic; Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol; Brozovic, Kovacic; Perisic, Modric, Rebic; Petkovic

Formacioni i mundshëm i Skocisë: Marshall; Hendry, Hanley, Tierney; O’Donnell, McGinn, McTominay, McGregor, Robertson; Dykes, Adams. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 ></a

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori