0Shares

Besiktasi është nikoqir i Bayern Munichut për ta zhvilluar ndeshjen kthyese të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve.

Bavarezët fituan me rezultat 5-0 në Allianz Arena, ashtu që e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale që në ndeshjen e parë.

(Foto: Twitter)

Ndërkohë, skuadra turke do të luajë për prestigj dhe do të përpiqet të zhvillojë një ndeshje të denjë para tifozëve të vet në Vodafone Park.

Trajneri i nikoqirëve, Senol Gunes, ka punë të vështirë përballë taktikave të Jupp Heynckes.

Formacioni startues i Besiktasit: Tolga; Gokhan Gonul, Medel, Necip, Caner Erkin; Quaresma, Ozyakup, Arslan, Lens; Pektemek, Love.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Ulreich; Rafinha, Hummels, Boateng, Alaba; Vidal, Thiago, Martinez; Muller, Lewandowski, Ribery.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)