LAJMI I FUNDIT:

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Pjesë të njësisë speciale pranë ushtrisë ukrainase kanë arritur të shkatërrojnë konvojin e veturave ushtarake ruse në Zaporizhzhia, është bërë e ditur nga Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë ukrainase.

Pamjet nga ajri shfaqin të paktën pesë mjete të blinduara dhe dy kamionë, që goditen direkt nga artileria ukrainase, transmeton Telegrafi.


Pjesëtarët e njësive speciale “Rabid Panda” dhe “Saint”, kishin gjurmuar lëvizjes e konvojit ushtarak rus në fshatin Tokmak.

Kremlinit po i mungojnë ushtarët, me reklamën e fundit tentojnë të joshin të rinjtë duke u premtuar prona në Ukrainë
Lexo po ashtu Kremlinit po i mungojnë ushtarët, me reklamën e fundit tentojnë të joshin të rinjtë duke u premtuar prona në Ukrainë

Në anën tjetër nga Kievi është bërë e ditur se këto ditë janë zhvilluar luftime të ashpra rreth Robotyne, Verbove dhe Tokmak në jug të vendit, derisa ukrainasit po tentojnë të thyejnë pozicionet mbrojtëse të rusëve dhe t’i dëbojnë nga jugu.

Në video shihen mjetet ushtarake të rusëve që hidhen në erë, kur predhat e artilerisë ukrainase i godasin direkt në një zonë malore. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Turisti japonez vdes pasi kërceu nga

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga "një prej lartësive më të mëdha në botë"

Azia
Lufta nuk i mbuloi akuzat për korrupsion, vazhdon gjykimi i Benjamin Netanyahut

Lufta nuk i mbuloi akuzat për korrupsion, vazhdon gjykimi i Benjamin Netanyahut

Azia
Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Botë
A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

Evropa
Kalo në kategori