LAJMI I FUNDIT:

Fluturimi u anulua pasi një burrë hodhi monedha në motorin e aeroplanit – “për fat të mirë”

Fluturimi u anulua pasi një burrë hodhi monedha në motorin e aeroplanit – “për fat të mirë”

GX Airlines anuloi një fluturim pasi një pasagjer mashkull hodhi një grusht monedhash në motorin e një aeroplani “për fat të mirë”.

Reklama

Në një deklaratë të ndarë për faqen e internetit të njohura kineze të mikroblogjeve Weibo, linja ajrore tha se personeli i aeroportit vuri re monedha nën motor në një inspektim para ngritjes, shkruan Newsweek, përcjell Telegrafi.

Dhe burri, i identifikuar vetëm nga mbiemri i tij Wang, pranoi se ai hodhi një grusht monedhash drejt aeroplanit, sipas Times Now Digital. Ai më pas u arrestua nga policia.

Autoritetet ishin në gjendje të rimarrin të gjashtë monedhat, të cilat burri i kishte mbështjellë me letër të kuqe për fat, por linja ajrore vendosi të anulonte fluturimin GX8814 nga Weifang për në Haikou, në provincat kineze Shandong dhe Hainan, për sigurinë e pasagjerëve.

Gati 150 pasagjerë u larguan nga aeroplani, i cili u shty për të nesërmen.

Gjatë viteve të fundit, qytetarë të shumtë që besojnë në një bestytni të tillë janë arrestuar dhe akuzuar në Kinë për hedhjen e monedhave në aeroplanë për fat të mirë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Interesante
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Fun
Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Interesante
Kalo në kategori