LAJMI I FUNDIT:

Flet ukrainasja që jeton në Shqipëri: Ukrainasi që shoqëronte rusët në uzinën e armëve, tradhtar

Flet ukrainasja që jeton në Shqipëri: Ukrainasi që shoqëronte rusët në uzinën e armëve, tradhtar

Irina Romanova, shtetase ukrainase që kanë jetuar për një periudhë të gjatë në Shqipëri thotë se shtetasi ukrainas që u kap me dy rusët në uzinën e Gramshit është tradhtar.

Reklama

Në një intervistë për Euronews Albania, ajo tha se nuk beson ata janë turistë apo blogerë siç pretendojnë, pasi një turist nuk ka arsye të sulmojë ushtarakët kur hyn në një vend që e di shumë mirë që është e ndaluar të hysh.

“Fatkeqësish mes njerëzve që kanë pasaportë ukrainase ka plot tradhtar. Ai është tradhtar dhe fatkeqësisht ka edhe tradhtar në çdo luftë”, tha Romanova.

“Isha udhëzuar nga shërbimet sekrete”, mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh dhe sulmi ndaj ushtarëve në uzinën e armëve në Shqipëri – përmbledhje e ngjarjes 
Lexo po ashtu “Isha udhëzuar nga shërbimet sekrete”, mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh dhe sulmi ndaj ushtarëve në uzinën e armëve në Shqipëri – përmbledhje e ngjarjes 

Ajo përjashtoi mundësinë që rusët e kapur në uzinën e Gramshit të kenë qenë fotografë teksa shpreh bindjen se janë spiunë që kanë pasur objektiv një vend anëtar të NATO-s.

“Me ato që kam dëgjuar ata kanë hedhur lëndë kimike. Nëse janë blogerë dhe kanë shkelur pa dashje në një vend ku nuk duhet të kishin shkelur, duke u nisur nga vetja, do kisha kërkuar ndjesë. Pse duhet spraji neuroparalizues”, u shpreh ukrainasja.

Dy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, 23-vjeçari Mikhail Zorin dhe një ukrainas janë arrestuar mbrëmjen e së shtunës pas një incidenti në uzinën ushtarake në Gramsh.

Në dëshminë e tyre, ata kanë thënë se janë blogerë dhe fotografonin kryesisht territore ushtarake që janë të braktisura dhe nuk përdoreshin më nga shteti. /Euronews Albania/

Në trend Lajme

Më shumë
Avokati serb thotë se do të ngre kallëzim penal ndaj grupit të Radoiçiqit për terrorizëm dhe vrasje në Kosovë

Avokati serb thotë se do të ngre kallëzim penal ndaj grupit të Radoiçiqit për terrorizëm dhe vrasje në Kosovë

Lajme
Pamje ku shihet Radoiçiqi në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Pamje ku shihet Radoiçiqi në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Me 1 janar qytetarët e Kosovës lëvizin pa viza, qeveria fillon fushatën informuese

Me 1 janar qytetarët e Kosovës lëvizin pa viza, qeveria fillon fushatën informuese

Lajme
Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi, ndalohet për 48 orë

Milan Radoiçiq arrestohet në Serbi, ndalohet për 48 orë

Lajme
Kongresistja republikane: SHBA-ja dhe KFOR-i duhet t'i mbajnë përgjegjës sulmuesit që kërcënojnë sigurinë e Kosovës

Kongresistja republikane: SHBA-ja dhe KFOR-i duhet t'i mbajnë përgjegjës sulmuesit që kërcënojnë sigurinë e Kosovës

Lajme
Kalo në kategori