LAJMI I FUNDIT:

‘Ferrëgjati albino’ shpëtohet nga një strehimore në British Columbia

‘Ferrëgjati albino’ shpëtohet nga një strehimore në British Columbia

Një strehë e kafshëve në British Columbia prezantoi një “mysafir të ri” të pazakontë në objektin e saj – një ferrëgjatë albino.

Streha i Kafshëve Northern Lights tha në një postim në rrjetet sociale se ferrëgjati, i quajtur Coconut, u gjet duke përtypur përmes zorrëve hidraulike dhe kabllove elektrike në pronën e një banori të Smithers.bri

Tutje nga streha thanë se ferrëgjati është një albino, që do të thotë se trupi dhe sytë e tij janë plotësisht pa pigment. Ata thanë se gjendja është shumë e rrallë te këta ferrëgjatë, raporton UPI, transmeton Telegrafi.


Postimi thoshte se “mysafiri i ri” do të marrë “shërbim në dhomë” në strehimore për disa muaj.

Zyrtarët e strehimores thanë se Coconut do ta kalojë të gjithë dimrin me ta, por mund të lëshohet prapë në botën e egër gjatë vitit të ardhshëm. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Fun

Më shumë
Falimenton restoranti i njohur në Shqipëri, ndërsa kompania kosovare e taksive kthen veturat elektrike në gaz

Falimenton restoranti i njohur në Shqipëri, ndërsa kompania kosovare e taksive kthen veturat elektrike në gaz

Virale
Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Skandal në Francë: Gratë e zhveshura viheshin në radhë për të bërë seks me presidentin Jacques Chirac

Interesante
Biden ia huq gjatë vizitës në qytetin e shkatërruar nga tornadoja, në vend se t’i thotë Rolling Fork e ngatërron me Rolling Stone

Biden ia huq gjatë vizitës në qytetin e shkatërruar nga tornadoja, në vend se t’i thotë Rolling Fork e ngatërron me Rolling Stone

Fun
Britania e Madhe tallet me doktrinën e re të Putinit

Britania e Madhe tallet me doktrinën e re të Putinit

Fun
Djaloshi 4 vjeçar nga Emiratet e Bashkuara Arabe thyen rekord – bëhet personi më i ri që boton një libër

Djaloshi 4 vjeçar nga Emiratet e Bashkuara Arabe thyen rekord – bëhet personi më i ri që boton një libër

Interesante
Nga e ka origjinën dita e gënjeshtrave - 1 Prilli?

Nga e ka origjinën dita e gënjeshtrave - 1 Prilli?

Interesante
Kalo në kategori