Feronikeli ’74 merr tre pikë të arta në udhëtim te Fushë Kosova

Feronikeli ’74 e ka mbyllur me fitore edicionin vjeshtor në Albi Mall Superligë.

Skuadra nga Drenasi ka arritur fitore të madhe në udhëtim te Fushë Kosova në ndeshjen e zhvilluar në Lipjan 0-1.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u realizua në minutën e nëntë, kur Razcak asistoi te Granit Musa i cili realizoi për 0-1.

Fushë Kosova barazoi në pjesën e dytë me Osman Mëziun, por goli u anulua për shkak të lojës me dorë.

Deri në fund mysafirët arritën të mbroheshin mirë duke marrë tre pikë të mëdha nga kjo sfidë.

Me këtë fitore Feronikeli ’74 e mbyll sezonin vjeshtor në vendin e shtatë me 21 pikë, derisa Fushë Kosova mbetet e parafundit me 10 sosh. /Telegrafi/

Ten Hag zbulon në një intervistë shpërthyese atë që pronarët e Man Utd i kanë thënë 'direkt' për të ardhmen e tij

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Jo vetëm Lamine Yamal – Xavi ka ringjallur akademinë La Masia, 15 talentë debutuan me Barcelonën

Pesë yjet e Real Madridit që mund ta luajnë ndeshjen e tyre të fundit në ‘Santiago Bernabeu’ këtë vikend