LAJMI I FUNDIT:

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Një fermer britanik ka arritur që kombajnën e tij të vjetër ta shndërrojë në një “vilë luksoze”, në të cilën mund të kalojnë deri në katër mysafirë që do të duhet të paguajnë 120 funte për një natë.

Bëhet fjalë për Will Roughton, 46-vjeç, nga Skegness i Lincolnshire, i cili i kaloi katër muaj duke e shndërruar makinerinë gjigante në një “BnB”, transmeton Telegrafi.


Atë e bleu për 5 mijë funte nga një familje, që dikur e kishte përdorur në pronën e tyre 20 hektarëshe.

Gjëja e parë që bëri ishte shkulja e të gjitha pjesëve lëvizëse nga kombajna Massey Ferguson 860, me qëllim që të ketë më shumë hapësirë për ta rregulluar dhe shndërruar në dhomë.

“Nuk kam aspak përvojë në këto gjëra. E shikova nga jashtë dhe i thash vetes se  mund ta fut shtratin brenda”, tha Roughton.

“Fillova ta zhvesh si nga jashtë ashtu dhe brenda. Sapo krijova hapësirë të mjaftueshme filloi të merr pamjen e një shtëpie”, shtoi fermeri britanik. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një

Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një "oazë të bukur” me lule

Interesante
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Çfarë nuk shkon me këtë shtëpi - kjo foto ngatërroi shumë dhe u bë hit për një detaj

Çfarë nuk shkon me këtë shtëpi - kjo foto ngatërroi shumë dhe u bë hit për një detaj

Interesante
Të gjithë kanë vetëm një pyetje kur shohin këtë foto nga Bosnja: Pse?

Të gjithë kanë vetëm një pyetje kur shohin këtë foto nga Bosnja: Pse?

Fun
Gruaja britanike padashje krijoi një iluzion optik sikur në dorë mbante një bebe, ngjall reagime në internet

Gruaja britanike padashje krijoi një iluzion optik sikur në dorë mbante një bebe, ngjall reagime në internet

Fun
Nigeriani shënon rekord të ri botëror duke luajtur shah pa ndërprerje për 58 orë

Nigeriani shënon rekord të ri botëror duke luajtur shah pa ndërprerje për 58 orë

Interesante
Kalo në kategori