Policia e Kosovës ka njoftuar se në Hajvali në Prishtinë, disa fëmijë derisa ishin duke lozur është gjetur një mjet i dyshimtë (granatë dore).

Policia ka siguruar vendin e ngjarjes derisa aty ka dalë njësitë për deminim të KFOR-it dhe FSK-së që e kanë tërhequr mjetin në mënyrë të sigurt. /Telegrafi/