Laura Fazliu është ndeshur me Sanne Vermeer për medaljen e bronztë.

Fazliu është ndeshur me holandezen Vermeer në kuadër të Kampionatit Evropian të Xhudos në Lisbonë.

Fazliu kishte arritur deri në çerekfinale, pasi mposhti italianen Maria Centracchio.

Vermeer arriti ta mposhtë brenda disa sekondave Fazliun me IPPON, ku me një lëvizje fantastike triumfoi ndaj Laurës.

Pasi që Laura Fazliu është e re dhe sapo është futur si sendore, konsiderohet sukses vendi i pestë. /Telegrafi/