LAJMI I FUNDIT:

Fatmir Matoshi: AKR vepron me Qeverinë Hoti ashtu siç veproi me Qeverinë Kurti

Fatmir Matoshi: AKR vepron me Qeverinë Hoti ashtu siç veproi me Qeverinë Kurti

Nënkryetari i AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se AKR do të veprojë me Qeverinë Hoti ashtu siç veproi me Qeverinë Kurti.

Reklama

Matoshi në një lidhje telefonike në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se nuk e di nëse Avdullah Hoti i ka votat për ndërtimin e qeverisë por sipas tij AKR tashmë ka bërë të ditur qëndrimin e saj.

“AKR do ta mbështesë qeverinë [Hoti] në ditën e themelimit ashtu siç kishte vepruar edhe me Qeverinë Kurti”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Nënkryetari i AKR-së ka thënë se nuk dihet nëse kjo parti do të vazhdojë ta mbështesë qeverinë e drejtuar nga Hoti në ditët pas formimit të saj.

“Kjo do të varet nga mënyrë si punojnë”, deklaroi ndër të tjera Fatmir Matoshi./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Lajme
Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Donjeta Zeqiraj
Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Kronika e Zezë
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Kalo në kategori