Disa njerëz flenë me pantallona të shkurtra dhe bluza të gjera, të tjerët preferojnë pizhame mëndafshi.

Por, miliarderja Kim Kardashian nuk fle si të tjerët. Në fillim të kësaj jave, ajo tregoi gamën e re të veshjeve të gjumit Skims, pjesa qendrore e së cilës është një fustan që ka një prerje gjigante në dekolte.

“Ky është fustani pizhame. Është padyshim shumë i hapur në pjesën e përparme”, u tha Kardashian ndjekësve të saj ndërsa tregonte versionin e zi të fustanit të gjumit në Instagram Story. “Por është vërtet i lezetshëm”.

I lezetshëm, por ndoshta jo praktik për fjetje. Në Twitter, fansat dhe blerësit nuk mund të mos argëtoheshin me pamjen e gjumit.

“Nuk ka asnjë njeri që dëshiron të fle me atë fustan”, tha njëri, ndërsa tjetri iu drejtua familjes së famshme të lakuar të Kardashian, duke shkruar, “Ju jeni ndoshta të vetmit që mund të flini me atë fustan”.

Për ata që janë të gatshëm të rrezikojnë një mosfunksionim të gardërobës mes çarçafëve, fustani seksi i gjumit do të jetë i disponueshëm për të blerë në pesë ngjyra – pjeshkë, kafe, gjelbër, hiri dhe e zeza, e preferuar e Kim – duke filluar nga sot. /Telegrafi/