LAJMI I FUNDIT:

Familjes Zeqiri nga Babushi i Muhaxherëve, i digjet ferma me 28 lopë (Video)

Familjes Zeqiri nga Babushi i Muhaxherëve, i digjet ferma me 28 lopë (Video)

Në natën mes të premtes e së shtunës, familja Zeqiri nga fshati Babush i Muhaxherëve në Lipjan, humbi fermën me 28 krerë lopë. Ndërsa, tre krerë që i shpëtuan nuk janë në gjendje të mirë.

Pronari, Muhamet Zeqiri, tregon se kur panë flakët, ishte vonë për të bërë diçka.

Mëngjesin e së shtunës aty ishin ekipet e zjarrfikësve, të Policisë së Kosovës, forenzika dhe KEDS-it, për të hetuar shkaqet e zjarrit.

Dyshimet e para janë se zjarri u shkaktua nga energjia elektrike. /Klan Kosova/

Në trend Lajme

Më shumë
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Kurti: Baca Sylë, ishte një shpirt luftarak, që i rezistoi kohës dhe na mbushte plot energji e pozitivitet

Kurti: Baca Sylë, ishte një shpirt luftarak, që i rezistoi kohës dhe na mbushte plot energji e pozitivitet

Lajme
​Hapja e urës së Ibrit pritet të trajtohet me seriozitet nga qeveria, opozita kërkon koordinim me aleatët

​Hapja e urës së Ibrit pritet të trajtohet me seriozitet nga qeveria, opozita kërkon koordinim me aleatët

Lajme
IHMK ngushëllon familjen e Sylë Tahirsylaj: Do të mbahet mend për punën e tij profesionale

IHMK ngushëllon familjen e Sylë Tahirsylaj: Do të mbahet mend për punën e tij profesionale

Lajme
Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Lajme
Në Shqipëri gruaja me sëmundjen e rrallë të gjakut bëhet nënë, mjekja thotë se është ndër rastet e vetme që kanë realizuar

Në Shqipëri gruaja me sëmundjen e rrallë të gjakut bëhet nënë, mjekja thotë se është ndër rastet e vetme që kanë realizuar

Lajme
Kalo në kategori