LAJMI I FUNDIT:

Familjes Zeqiri nga Babushi i Muhaxherëve, i digjet ferma me 28 lopë (Video)

Familjes Zeqiri nga Babushi i Muhaxherëve, i digjet ferma me 28 lopë (Video)

Në natën mes të premtes e së shtunës, familja Zeqiri nga fshati Babush i Muhaxherëve në Lipjan, humbi fermën me 28 krerë lopë. Ndërsa, tre krerë që i shpëtuan nuk janë në gjendje të mirë.

Reklama

Pronari, Muhamet Zeqiri, tregon se kur panë flakët, ishte vonë për të bërë diçka.

Mëngjesin e së shtunës aty ishin ekipet e zjarrfikësve, të Policisë së Kosovës, forenzika dhe KEDS-it, për të hetuar shkaqet e zjarrit.

Dyshimet e para janë se zjarri u shkaktua nga energjia elektrike. /Klan Kosova/


Në trend Lajme

Më shumë
Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Tensionet në veri, Lajçak tregon se çfarë biseduan me Vuçiqin

Lajme
Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Donjeta Zeqiraj
Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Arrestohen një shtetas kosovar dhe një shtetase shqiptare në Pejë, dyshohen për prostitucion

Kronika e Zezë
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Një grua në Ferizaj raporton se është dhunuar për tri vjet, policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Kalo në kategori