Familjarët e trevjeçare nga Missouri në SHBA që është lënduar në çerdhe, kanë deklaruar se si fillimisht u kishin thënë se vajza e vogël ishte lënduar gjatë rrëzimit, por pamjet e kamerave të sigurisë më vonë kanë treguar të kundërtën – edukatorja e kishte hedhur sikur të ishte thes me patate në dollap.

Vajza është lënduar më 1 shkurt në Saint Louis, ndërsa në spital janë detyruar t’ia qepin plagët e marra nga lëndimi që ia kishte shkaktuar edukatorja, transmeton Telegrafi.

Avokati i familjes së vogëlushes ka thënë se nuk e kishin ditur se çfarë kishte ndodhur, derisa nuk i shikuan pamjet e kapura nga kamera e sigurisë në zyrën e drejtoreshës së çerdhes.

Me të parë videon, edukatorja është shkaktuar kurse policia dhe punëtorët social kanë filluar të hetojnë rastin. /Telegrafi/