LAJMI I FUNDIT:

Facebook i ka mbyllur gjatë këtij viti, më se dy miliardë llogari të rrejshme (Foto)

Facebook i ka mbyllur gjatë këtij viti, më se dy miliardë llogari të rrejshme (Foto)

Llogaritë e rrejshme, po vazhdojnë të hapen në Facebook, duke u bërë një kërcënim serioz për këtë rrjet social.

Reklama

Mirëpo, kompania është angazhuar seriozisht në këtë drejtim dhe vetëm gjatë këtij viti i ka mbyllur më se dy miliardë llogari, transmeton Telegrafi.

Zyrtarët e kompanisë, kanë njoftuar se janë më të ashpër se kurrë në këtë drejtim, andaj i mbyllën 2.19 miliardë llogari që nga fillimi i këtij viti. Ky është afro dyfishi i 1.2 miliardë llogarive të rrejshme, që u mbyllën gjatë katër muajve të fundit të viti të kaluar.

Identifikimi dhe gjetja e llogarive të rrejshme, është mundësuar nëpërmjet ngritjes së vetëdijësimit të shfrytëzuesve në Facebook, që të mos ketë ndonjë pasojë prej këtyre llogarive. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Netflix mbyll biznesin të dhënies me qira të DVD-ve, duke shënuar fundin e epokës së ‘zarfeve të kuqe’

Netflix mbyll biznesin të dhënies me qira të DVD-ve, duke shënuar fundin e epokës së ‘zarfeve të kuqe’

Teknologji
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Pas ndarjes me FIFA-n, Electronic Arts prezanton video-lojën e re të futbollit 'FC 24'

Pas ndarjes me FIFA-n, Electronic Arts prezanton video-lojën e re të futbollit 'FC 24'

Lojëra
Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Teknologji
Franca miraton përditësimin e softuerit të Apple për iPhone 12 pas shqetësimeve mbi rrezatimin e lartë

Franca miraton përditësimin e softuerit të Apple për iPhone 12 pas shqetësimeve mbi rrezatimin e lartë

Teknologji
Kalo në kategori