LAJMI I FUNDIT:

EULEX-i përshëndet mënyrën paqësore të zhvillimit të votimit në veri

EULEX-i përshëndet mënyrën paqësore të zhvillimit të votimit në veri

Shefi i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX), Giovanni Pietro Barbano është shprehur i kënaqur se si ka shkuar procesi i votimit në katër komunat veriore.

Përmes një postimi në platformën X, Barbano ka thënë se për EULEX-in është i pranueshëm zhvillimi i një procesi paqësor të votimeve.

“Pas përfundimit të votimit, EULEX-i pranon mënyrën paqësore në të cilën u zhvillua procesi. Përshëndesim përpjekjet e shfaqura nga të gjithë ata që janë përfshirë në ofrimin e sigurisë në 4 komunat veriore gjatë gjithë ditës”, ka shkruar Barabano.


Osmani: Kosova organizoi zgjedhje në veri dhe plotësoi kushtet e BE-së, të hiqen masat e padrejta menjëherë
Lexo po ashtu Osmani: Kosova organizoi zgjedhje në veri dhe plotësoi kushtet e BE-së, të hiqen masat e padrejta menjëherë

Ndryshe pas përfundimit të votimit në veri, Presidentja Vjosa Osmani ka akuzuar Serbinë për ndërhyrje në proces.

Ajo tha se qytetarët në masë të madhe nuk e shfrytëzuan mundësinë për ndryshimin e kryetarëve për shkak të presionit të Beogradit./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Lajme
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme

"Stenta 3”, dëshmitarja thotë se ka dyshime që bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak se nuk iu vendosën stentat

Drejtësi
Heqja e vizave për serbët me pasaporta ilegale, KE: Është plotësim i vendimit për heqjen e vizave për Kosovën

Heqja e vizave për serbët me pasaporta ilegale, KE: Është plotësim i vendimit për heqjen e vizave për Kosovën

Lajme
Haxhiu për Faton Hajrizin: Nuk mund ta quajmë hero një person që pati vepra të rënda penale

Haxhiu për Faton Hajrizin: Nuk mund ta quajmë hero një person që pati vepra të rënda penale

Drejtësi
Lajmi i “Sobodna Bosna”, Bordi i RTK-së : Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Lajmi i “Sobodna Bosna”, Bordi i RTK-së : Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Lajme
Kalo në kategori