LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet në veri

382 Artikuj

Një vit pas zgjedhjes, kryetari i Zveçanit kthehet në zyrën e tij

Një vit pas zgjedhjes, kryetari i Zveçanit kthehet në zyrën e tij

Kosovë
Tensionet me Serbinë, presioni ndërkombëtar e kërcënimet ndaj gazetarëve – Kosova në raportin e Freedom House

Tensionet me Serbinë, presioni ndërkombëtar e kërcënimet ndaj gazetarëve – Kosova në raportin e Freedom House

Kosovë
BE-së i kërkohet largimi i masave sanksionuese ndaj Kosovës, analistët tregojnë se çfarë ndodhë pas procesit që dështoi në veri

BE-së i kërkohet largimi i masave sanksionuese ndaj Kosovës, analistët tregojnë se çfarë ndodhë pas procesit që dështoi në veri

Mirjeta Hajzeraj
Dështimi i procesit të votimit në veri, BE-ja nuk jep afat kur do të hiqen masat ndaj Kosovës

Dështimi i procesit të votimit në veri, BE-ja nuk jep afat kur do të hiqen masat ndaj Kosovës

Jehona Hulaj
Dalin rezultatet e KQZ-së, shumica e votuesve ishin kundër largimit të kryetarëve në veri

Dalin rezultatet e KQZ-së, shumica e votuesve ishin kundër largimit të kryetarëve në veri

Kosovë
BE: Rezultati i votimit në veri nuk kontribuon në uljen e tensioneve

BE: Rezultati i votimit në veri nuk kontribuon në uljen e tensioneve

Kosovë
Pozitë e opozitë pajtohen se Serbia po përfshihet gjithnjë e më shumë në çështjet e brendshme të Kosovës

Pozitë e opozitë pajtohen se Serbia po përfshihet gjithnjë e më shumë në çështjet e brendshme të Kosovës

Kosovë
Votimi në veri, Qeveria i kërkon BE-së largimin e masave sanksionuese

Votimi në veri, Qeveria i kërkon BE-së largimin e masave sanksionuese

Kosovë
Dështimi i procesit për largimin e kryetarëve në veri – serbët lokalë iu bindën Beogradit

Dështimi i procesit për largimin e kryetarëve në veri – serbët lokalë iu bindën Beogradit

Jehona Hulaj
EULEX-i përshëndet mënyrën paqësore të zhvillimit të votimit në veri

EULEX-i përshëndet mënyrën paqësore të zhvillimit të votimit në veri

Kosovë
Osmani: Kosova organizoi zgjedhje në veri dhe plotësoi kushtet e BE-së, të hiqen masat e padrejta menjëherë

Osmani: Kosova organizoi zgjedhje në veri dhe plotësoi kushtet e BE-së, të hiqen masat e padrejta menjëherë

Kosovë
Bojkoti i votimit në veri, Ukaj: Skenar i Serbisë për shkarkimin e kryetarëve shqiptarë

Bojkoti i votimit në veri, Ukaj: Skenar i Serbisë për shkarkimin e kryetarëve shqiptarë

Kosovë
KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar gjithsejtë 203 qytetarë në veri

KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar gjithsejtë 203 qytetarë në veri

Kosovë
Shefi i EULEX-it: Po monitorojmë situatën në veri në koordinim me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in

Shefi i EULEX-it: Po monitorojmë situatën në veri në koordinim me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in

Kosovë
Policia flet për situatën në veri: Deri më tani nuk ka pasur asnjë incident – jemi të gatshëm për të reaguar në rast nevoje

Policia flet për situatën në veri: Deri më tani nuk ka pasur asnjë incident – jemi të gatshëm për të reaguar në rast nevoje

Kosovë
Haziri: Bojkoti i votimit në veri duhet të jetë shqetësim i madh për Qeverinë dhe Republikën

Haziri: Bojkoti i votimit në veri duhet të jetë shqetësim i madh për Qeverinë dhe Republikën

Kosovë
Procesi i votimit në Zveçan dhe veri të Mitrovicës përmes fotografive

Procesi i votimit në Zveçan dhe veri të Mitrovicës përmes fotografive

Kosovë
​Pa rrymë e duke rrjedhur uji, kushtet e vështira në qendrën e votimit në Leposaviq

​Pa rrymë e duke rrjedhur uji, kushtet e vështira në qendrën e votimit në Leposaviq

Kosovë
Kryetari i Zveçanit: Nuk e kam ndërmend të votoj, është procedurë e nisur nga Lista Serbe

Kryetari i Zveçanit: Nuk e kam ndërmend të votoj, është procedurë e nisur nga Lista Serbe

Kosovë
KQZ tregon sa qytetarë kanë votuar deri tash në katër komunat në veri

KQZ tregon sa qytetarë kanë votuar deri tash në katër komunat në veri

Kosovë
Ambasadori Szunyog përcjellë nga afër procesin e votimit në veri

Ambasadori Szunyog përcjellë nga afër procesin e votimit në veri

Kosovë
Krasniqi shkon në Leposaviq: Lista Serbe dëshiron ta ketë monopolin mbi politikën e serbëve në Kosovë

Krasniqi shkon në Leposaviq: Lista Serbe dëshiron ta ketë monopolin mbi politikën e serbëve në Kosovë

Kosovë
Kryetari i Zubin Potokut, Zeqiri: Lista Serbe nuk guxon të ballafaqohet me realitetin, ka menduar se do të ketë proces të parregullt

Kryetari i Zubin Potokut, Zeqiri: Lista Serbe nuk guxon të ballafaqohet me realitetin, ka menduar se do të ketë proces të parregullt

Kosovë
DnV: Interesim minimal i qytetarëve për të marrë pjesë në procesin e votimit në veri

DnV: Interesim minimal i qytetarëve për të marrë pjesë në procesin e votimit në veri

Kosovë


mob5