Ernest Muçi shënon dy perla nga goditja e dënimit, Shqipëria U21 mposht Andorrën

Ernest Muçi ishte protagonist i madh i ndeshjes, ku Shqipëria U21 mposhti Andorrën U21 me rezultat 2-0.

Suksesi i dytë në grup për ekipin e Alban Bushit, që bën detyrën ndaj Andorrës, duke marrë një fitore të pritshme.

Kuqezinjtë dominuan në “Elbasan Arena” dhe që në minutat e para.

Në minutën e 36-të Shqipëria kaloi më në fund përpara me Ernest Muçin, që realizoi me një kryevepër nga goditja e dënimit, duke u konfirmuar vendimtar për kuqezinjtë.

Në fundin e pjesës së parë, Muçi humbi një penallti për ta kthyer rezultatin në 2-0.

Por anësori Muçi nuk u dorëzua dhe me një tjetër super gol nga goditja e dënimit në kohën shtesë.

Kuqezinjtë marrin tri pikë, ku pas katër golave të pësuar në Çeki rikthehen te suksesi./Telegrafi/

Zbulohen dy kërkesat që Laporta ia bëri Xavit në një takim urgjent – ​​njëra ka të bëjë me Guardiolën

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

Alvaro Morata po vuan pasojat e “sëmundjes më të dhimbshme të njohur”

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më