LAJMI I FUNDIT:

Ergin Grosha: Pse mos të jetë Feronikeli befasia e Kupës

Ergin Grosha: Pse mos të jetë Feronikeli befasia e Kupës
(Foto: basketbolli.com)

Tetë skuadra do të garojnë për trofeun e çmuar të Kupës dhe secila synon të triumfojë në fund. Në Final 8 nuk ka skuadra të dobëta dhe secila kërkon suksese në garën e Kupës.

Nga 11 deri më 15 shkurt priten ndeshje shumë interesante në Rahovec. Duelet pritet të jenë të barabarta për shkak se skuadrat janë afërisht të barabarta me cilësi.

Një nga duelet çerekfinale është edhe ajo ndërmjet Bashkimit dhe Feronikelit. Qendra e Niklit, Ergin Grosha, ka folur për synimet e skuadrës nga Drenasi.

“Duke marrë parasysh që është pjesëmarrja e parë e klubit në Final 8, jemi shumë të motivuar për Kupë. Deri më tani kemi zhvilluar ndeshje shumë të mira dhe pse mos të jemi befasia e Kupës”, është shprehur Grosha për faqen zyrtare të FBK-së.

Reklama

Kjo është hera e dytë radhazi që Final 8 mbahet në Rahovec dhe pritet të jetë spektakolar. Ndeshjet po priten me padurim, derisa tifozët pritet të krijojnë atmosferë të jashtëzakonshme në tribuna.

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

PSG gati të ofrojë dy yjet argjentinas për të zbritur çmimin e Osimhen

Ligue 1
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori