LAJMI I FUNDIT:

Elon Musk i përgjigjet akuzave për skemë piramidale me kriptovalutën Dogecoin

Elon Musk i përgjigjet akuzave për skemë piramidale me kriptovalutën Dogecoin

Miliarderi Elon Musk pritet të përballet me një padi prej 258 miliardë dollarësh lidhur me pretendimet se, është angazhuar me një skemë piramidale me anë të kriptovalutës Dogecoin.

Reklama

Paditësi Keith Johnson po kërkon të përfaqësojë një klasë njerëzish që kanë humbur para duke investuar në Dogecoin.

Padia gjithashtu kërkon që Musk, Tesla dhe SpaceX të pushojnë së promovuari kriptovalutën.

Musk me anë të një tweeti i është përgjigjur padisë, duke thënë se do të mbështesë Dogecoinin.

“Do të vazhdoj ta mbështesë Dogecoinin”, ka shkruar Musk.

Në fillim të këtij viti, ai kishte zbuluar se Tesla kishte filluar të pranonte Dogecoin për transaksione në dyqanin e saj online dhe se SpaceX pritet të ndjekë shembullin në të ardhmen e afërt.

Pas këtij njoftimi bëri që vlera e kësaj kriptovalute të shënojë rritje në vlerë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Premiera e Transformers: Rise of the Beasts në CineStar Megaplex mblodhi një numër të madh të njerëzve!

Premiera e Transformers: Rise of the Beasts në CineStar Megaplex mblodhi një numër të madh të njerëzve!

Cinestar
Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House
Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

CITY College
Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Ekonomi
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Albaqeramika
Kalo në kategori