LAJMI I FUNDIT:

Ekziston një term që nuk guxoni ta thoni kurrë në një anije turistike

Ekziston një term që nuk guxoni ta thoni kurrë në një anije turistike

Ekziston një fjalë që është e ndaluar të flitet ose të përmendet në anijet turistike.

Kështu së paku pretendon, Mark Sebastian, një pasagjer i anijes turistike në një lundrim nëntë-mujor, zbuloi se për çfarë nuk duhet të flitet në një anije lundrimi, shkruan Metro.co.uk.

Në TikTok, ku dokumenton përvojën e tij në bordin e Serenatës Mbretërore të Karaibeve të Deteve, ai zbuloi gjithçka për momentin e vështirë.


Duke folur për gjërat që mësoi gjatë kohës së tij në det, ai tha: “Numri një, nuk duhet të flisni për Titanikun”.

@marcsebastianf someone get whoopi on the line girl i have some goss for her #ultimateworldcruise #worldcruise #serenadeoftheseas #cruisetok #cruise #9monthcruise #titanic ♬ original sound – Marc Sebastian

Marku nuk ishte në dijeni të rregullit jozyrtar kur filloi të fliste për anijen fatkeqe, e cila u fundos në vitin 1912 pasi goditi një ajsberg në Oqeanin Atlantik të Veriut.

“Unë thashë para pasagjerëve se anija jonë është vetëm 30 metra më e gjatë se Titaniku”, tha ai dhe shtoi se kishte heshtje të vdekur.

Pas gafës, shoku i Markut i pëshpëriti përtej tavolinës: “Nuk duhet të flasësh për Titanikun”.

Shumë nga ndjekësit e tij nuk dinin për këtë rregull jozyrtar, ndaj lanë komente se edhe ata me siguri do të flisnin për Titanikun në një lundrim. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa

Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa "në anën tjetër"

A e dini se...
Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Çfarë të vizitosh
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

Pse duhet ta vendosni gjithmonë një monedhë në derën e dhomës tuaj të hotelit? Videoja ka grumbulluar miliona klikime

A e dini se...
Bashkësia faktike (bashkësia jashtëmartesore): Çfarë të drejta kanë partnerët?

Bashkësia faktike (bashkësia jashtëmartesore): Çfarë të drejta kanë partnerët?

Njeriu më i zgjuar në botë: Kështu jeton Christopher Langan i cili është personi më inteligjent në planet

Njeriu më i zgjuar në botë: Kështu jeton Christopher Langan i cili është personi më inteligjent në planet

Lifestyle
Kalo në kategori