LAJMI I FUNDIT:

Edinson Cavani ndërprenë kontratën me Valencian

Edinson Cavani ndërprenë kontratën me Valencian

Kontrata e Edinson Cavanit me Valencian është ndërprerë përpara një transferimi të pritshëm te skuadra argjentinase Boca Juniors.

Sulmuesi 36-vjeçar kishte një kontratë deri në qershor 2024 me skuadrën spanjolle pasi iu bashkua nga Manchester United verën e kaluar.

Por, ish-lojtari i Paris-Saint Germain shënoi vetëm shtatë gola në 28 ndeshje sezonin e kaluar, ndërsa skuadra e La Ligës përfundoi dy pikë mbi zonën e rënies.


“Valencia CF dhe Edinson Cavani kanë arritur një marrëveshje për përfundimin e kontratës së sulmuesit uruguaian me klubin”, thuhet në një deklaratë.

Cavani mbetet pjesë e formacionit ndërkombëtar me Uruguain dhe ka shënuar 58 gola në 136 paraqitje për vendin e tij.

Ai u largua nga Danubio në atdheun e tij për Palermon të Serisë A në 2007, përpara se të zhvillonte një reputacion si një golashënues elitar në periudhat me Napolin dhe PSG-në përpara transferimit të tij te United në 2020.

Boca Juniors fitoi titullin e tyre të 35-të të ligës argjentinase në 2022, por është i teti në tabelën e këtij sezoni siç qëndrojnë gjërat.

Ish-portieri i United, Sergio Romero dhe ish-sulmuesi i Marseilles, Dario Benedetto, janë yjet në skuadrën e Buenos Aires. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

De La Fuente zbulon dy kandidatët e tij për Topin e Artë

Ndërkombëtare
Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori