LAJMI I FUNDIT:

Edhe 27-vjeçarja me prejardhje nga Kosova humbi jetën në Bullgari, flasin familjarët

Edhe 27-vjeçarja me prejardhje nga Kosova humbi jetën në Bullgari, flasin familjarët

Një nga viktimat e tragjedisë në Bullgari është edhe 27-vjeçarja me prejardhje nga Hani i Elezit. Të afërmit e saj në Kosovë, të tronditur me ngjarjen.

Reklama

Sumeja Brava është njëra ndër viktimat e tragjedisë në Bullgari.

Lajmi se 27-vjeçarja humbi jetën në këtë aksident derisa po kthehej nga Stambolli ka tronditur banorët e  fshatit Bravë të Hanit të Elezit.

Nga ky fshat e ka prejardhjen edhe familja Brava që ishin shpërngulur në Shkup.

I pikëlluar më ngjarjen e më pas edhe me lajmin se në mesin e viktimave është edhe kushërira e tij është shprehur edhe Ekrem Brava nga Hani Elezit.

“Kemi pritur shumë keq lajmin se në mesin e  viktimave është edhe një vajzë nga familja jonë. Na ka ardhur shumë keq por duhet të pajtohemi me vdekjen. Si familje jemi shumë të pikëlluar”, deklaroi për RTV Dukagjinin, Ekrem Brava.

Brava thotë se janë takuar para një muaji me tashmë të ndjerën,përcjell Telegrafi.

“Ne takohemi rregullisht pasi jemi një familje. Por shkaku i pandemisë kemi rralluar pak takimet. Ka dy vëllezër dhe një motër”.

Ndryshe Sumeja Brava është vajza e politikanit shqiptar në Maqedoni Muhedin Brava./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

Lajme
'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

Lajme
Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Siguri
Emisari britanik Peach bisedon me Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës

Emisari britanik Peach bisedon me Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës

Lajme
Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Lajme
S'kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

S'kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

Lajme
Kalo në kategori