Është publikuar një video shqetësuese, që e shfaq një vajzë të re që përpëlitet derisa i është nënshtruar procesit të ekzorcizmit.

Filmimi i bërë në San Rafael del Sur në Nikaragua, e tregon ekzorcistin në përpjekje të heq ‘demonin’ nga vajza që qanë, bërtet dhe vjell shkumë nga goja, transmeton Telegrafi.

Sipas medieve lokale, 13-vjeçarja ishte ‘pushtuar nga djalli’, pasi kishte luajtur një lojë satanike me shoqëri.

“Më nuk do të luaj lojëra me demonë”, ka thënë adoleshentja, pasi ky proces thuhet se ka kaluar me sukses. /Telegrafi/