Besojmë se shumë do të ishin të kënaqur të merrnin një kompliment që duken si një nga princeshat e preferuara të të gjitha kohërave. Sophie Eales gëzon komplimente të tilla çdo ditë, por pretendon se nuk është aspak dakord me paraardhësit e saj.

Edhe pse prej shumë kohësh nuk është me ne, princesha Diana ende shërben si frymëzim për shumë gra dhe vajza me stilin dhe sofistikimin e saj mbresëlënës.

Dhe ndërsa disa përpiqen t’i ngjajnë asaj sa më shumë që të jetë e mundur, të tjerët thjesht e bëjnë atë.

Në përpjekje për të thyer rutinën e përditshme, 24-vjeçarja Sophie Eales vendosi të shkurtojë flokët e saj të gjatë, duke mos e kuptuar se kjo do t’i ndryshonte jetën.

Edhe pse i kanë thënë edhe më parë se ka ngjashmëri me princeshën Diana, vetëm kur ajo ndryshoi modelin e flokëve doli në pah.

“Gjithmonë kam pasur flokë të gjata dhe papritur mendova pse jo”, tha ajo.

Si rezultat, ajo mori një model flokësh që u kujtoi njerëzve në mes të saj princeshën e saj të preferuar, dhe Sophie gjithashtu pretendon se ajo shpesh ndalohet në rrugë për shkak të saj.

“Papritur fillova të merrja shumë vëmendje. Njerëzit më afrohen dhe flasin se si dukem si Princesha Diana. Madje më pyesin nëse jam vajza e saj”, ka thënë Sophie.

View this post on Instagram

A post shared by SOPHIE ALICE-EALES (@official_sophiealiceeales)

Ajo pranon se si i ndodhi për herë të parë teksa priste në radhë për të bërë pagesë në një dyqan. “Isha në dyqan duke blerë qumësht. Vura re se njerëzit rreth meje ishin të tronditur. Më pas më pyetën nëse dikush më thoshte se dukesha si princeshë”, kujton ajo.

Megjithatë, e pyetur nëse është trashëgimtarja e Dianës, Sophie mbetet konsistente me veten dhe nënën e saj.

“Unë gjithmonë them jo. E di kush është nëna ime, por është një kompliment i bukur”, tha ajo.

Edhe pse nuk sheh aq shumë ngjashmëri, asaj i pëlqejnë komplimentet “Sapo u zgjova dhe e gjithë jeta ime ndryshoi. Nuk mendoj se ngjajmë, por më pëlqen se si ndikon në vetëbesimin tim”.

Ndryshe, princesha britanike ka vdekur në vitin 1997 nga plagët që mori në një aksident automobilistik në tunelin Pont de l’Alma në Paris, Francë. Partneri i saj, Dodi Fayed, dhe drejtuesi i Mercedes-Benz W140 S-Class, Henri Paul, u shpallën të vdekur në vendngjarje. /Telegrafi/