LAJMI I FUNDIT:

Dy tërmete të fuqishme goditën brigjet e Hawaiit

Dy tërmete të fuqishme goditën brigjet e Hawaiit

Dy tërmete të forta goditën në jug të Ishullit të Madh të Hawaiit të dielën, sipas kohës lokale.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti i parë, me magnitudë 6.1, tronditi ishullin rreth mesditës, tha Shërbimi Gjeologjik Amerikan – USGS.

Një tërmet i dytë, i cili ishte me magnitudë 6.2, goditi rreth 20 minuta më vonë në të njëjtën zonë.

USGS kategorizon një tërmet me magnitudë 6.3 si “të fortë”.

Ndërkohë shumë banorë kanë thënë se kanë ndjerë tërmetin por që autoritetet kanë shtuar se nuk ka kërcënim për cunami.

Nuk raportohet për të lënduar, por tërmetet ishin aq të fortë sa të bënin që sendet të binin nga raftet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Amerika
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Botë
Kalo në kategori