Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar dy raste të vdekjes si pasojë e coronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë kryer 166 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 18 qytetarë me coronavirus prej tyre 9 në Tiranë, 3 në Lushnje, nga 2 qytetarë në Mallakastër, Vlorë, nga 1 qytetarë në Pukë, Delvinë.

Në të gjithë vendin janë 865 të infektuar, ndërkohë që aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë.

Në 24 orët e fundit 90 qytetarë janë shëruar.

Në 24 orët e fundit ka 2 humbje jete me Sars-Cov2: një qytetar nga Korça 84-vjeç dhe një qytetar nga Tirana 87-vjeç.

Reklama

Që nga shpërthimi i epidemisë me coronavirus në Shqipëri janë regjistruar 330.455 raste pozitive, prej tyre 326.001 janë shëruar, 865 raste aktive, ndërsa betejën me sëmundjen infektive e kanë humbur 3.589 pacientë.

Reklama