Policia e Kosovës ka raportuar se në 24 orët e fundit kanë ndodhur dy raste të dhunës në familjes.

Sipas raportit rastet e dhunës kanë ndodhur në Graçanicë dhe Klinë.

Graçanicë 26.04.2022 – 19:03. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Fsh. Kryshevë, Klinë 26.04.2022 – 17:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/