Disa profesionistë mjekësorë shpërndanë pamje që tregonin kukulla në madhësi natyrore duke demonstruar se si lindin foshnjat.

Pamjet shpejt u bënë hit, kështu që videoja e shpërndarë nga një mami u shikua nga 3.4 milionë njerëz.

@newlyqualifiedmidwife🤯 #ohno #breech #pregnant #baby #midwife #midwifery #fyp #birth #nurse #babytiktok♬ Oh No – Kreepa

Pamjet e “lindjes” u postuan gjithashtu nga infermierja Ione Lennox-Hottle, e cila shpjegoi për Buzz Feed se kukullat përdoren për të trajnuar stafin dhe studentët për të mësuar t’u përgjigjen emergjencave të mundshme gjatë lindjes, të tilla si gjakderdhja e rëndë pas lindjes.

@ionelennoxNoelle had a really good epidural. #itseasypeasy #laboranddelivery #noelledoll #nursetok #nursestiktok #fyp #postpartum #yogababyreturns♬ Summer Days (feat. Macklemore & Patrick Stump of Fall Out Boy) – Martin Garrix & Macklemore & Fall Out Boy

Një video tjetër e tillë në TikTok u publikua nga një student i mjekësisë, dhe ka një numër pak më modest prej 71,000 shikimesh. /Telegrafi/