Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa duket se është ndarë nga i dashuri i saj Isaac Carew 18 muaj pas pajtimit.

Sipas The Sun ylli botëror duket se ka përfunduar romancën këtë javë ndërsa këtë e konfirmoi të martën mbrëma. Ajo fillimisht filloi të shoqërohej me modelin 33-vjeçar në vitin 2013 dhe ata ishin së bashku për tre vjet e gjysmë deri në fillim të vitit 2017.

Artistja e hitit “New Rules” vazhdoi deri vonë lidhjen e saj me Paul Klein, 31 vjeç, megjithëse ajo u kthye së bashku me Isakun në janar të vitit 2018-të pas ndarjes nga Paul.

Isaac Carew dhe Dua Lipa (Foto: Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue)

“Ata donin t’i bënin gjërat të punonin dhe gjërat ishin të mëdha mes tyre për një kohë, por ajo po fillon të bëhet më e zhurmshme dhe më e zhurmshme”, thotë një burim.

“Ajo është duke u përgatitur për të nxjerrë muzikë të re dhe ka qenë në thelb duke e kryer në të gjithë botën non-stop për tre vitet e fundit kështu që është e vështirë”. “Ka qenë një vendim i vështirë, por në fund ata nuk kanë qenë në gjendje t’i bëjnë gjërat të shkojnë ashtu siç duhet”, vazhdon më tej burimi.

Bukuroshja jonë ishte në Paris të martën pasi u emërua si fytyra e re e ‘YSL Beauty’. Ajo u vizitua nga një mik i ngushtë dhe pranoi në Instagram se kishte nevojë për shokë të ri rreth saj.

Nga ana tjetër, këtë mëngjes, Isaku ka postuar një ’emoji’ të thyer të zemrës në një story të tij në Instagram dhe ka lënë të kuptohet se është i lënduar. /Telegrafi/

Isaac Carew (Foto: Instagram/isaaccarew)