Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards.

Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i dy çmimeve nga ana e Dua Lipës.

Dua Lipa (Photo by Matt Winkelmeyer/Getty Images for The Recording Academy)

Ajo triumfoi në dy kategoritë – “Kënga më e mirë ritmike” dhe “Artisti më i mirë i ri” – ku ka marrë shumë urime prej personaliteteve të ndryshme.

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve "Grammy": Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve "Grammy": Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

Zeshkania 23-vjeçare gjithashtu është komentuar edhe për dukjen në qilimin e kuq teksa është futur në listën e yjeve më mirë të veshura.

Dua Lipa (Photo by Neilson Barnard/Getty Images for The Recording Academy)

Gjithashtu edhe Bebe Rexha, e cila ka qenë e nominuar në dy kategori, “Best Country Duo/Group Performance” si dhe në të njëjtën me Lipën për arstisten më të mirë.

Bebe Rexha pas "Grammy Awards": Vetë nominimet janë fitore për mua Bebe Rexha pas "Grammy Awards": Vetë nominimet janë fitore për mua

Edhe Rita Ora ka qenë pjesëmarrëse në këtë mbrëmje, por nuk ka lënë shumë gjurmë në mbrëmjen prestigjioze.

Eonline ka zgjedhur disa prej personazheve të njohur të cilët janë veshur më mirë. /Telegrafi/

View this post on Instagram

GRAMMYs 💃

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Feb 10, 2019 at 4:18pm PST

View this post on Instagram

❤️❤️❤️❤️

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Feb 10, 2019 at 5:58pm PST