LAJMI I FUNDIT:

Droni ukrainas dështon të shpërthejë – rusët e sulmojnë fluturaken nga frika dhe vetëvriten

Droni ukrainas dështon të shpërthejë – rusët e sulmojnë fluturaken nga frika dhe vetëvriten

Ukrainasit po vazhdojnë me kundërsulme të suksesshme ndaj forcave ruse.

Reklama

Në rrjetet sociale po shfaqen gjithnjë e më shumë video të sulmeve të forcave ukrainase kundër atyre ruse.

Së fundi është publikuar një video e një droni vetëvrasës ukrainas, i cili godet një llogore teksa në të gjenden ushtarët rusë.

Forcat speciale ukrainase ia mësyjnë pozicioneve ruse në Klischiivka, arrijnë ta çlirojnë fshatin nga forcat pushtuese
Lexo po ashtu Forcat speciale ukrainase ia mësyjnë pozicioneve ruse në Klischiivka, arrijnë ta çlirojnë fshatin nga forcat pushtuese

Megjithatë, droni nuk arrin të shpërthejë për një moment, raporton visegrad.

Në fakt, ushtarët rusë fillojnë të qëllojnë mbi dronin, duke e bërë atë të shpërthejë dhe t’ua merr jetën.

Ndryshe, rusët kanë pësuar humbje të mëdha si në njerëz ashtu dhe në makineri luftarake pas nisjes së kundërsulmeve ukrainase. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Kalo në kategori