LAJMI I FUNDIT:

Donjeta Sadiku shpallet kampione ballkanike

Donjeta Sadiku shpallet kampione ballkanike
Reklama

Donjeta Sadiku është shpallur kampione e Ballkanit, duke fituar medaljen e artë.

Kosova e mbylli këtë turne me pesë medalje të fituara në Kampionatin Ballkanik Albena 2023.


Sot në finale të Kampionatit Ballkanik në Albena të Bullgarisë në ring për titullin të Kampiones Ballkanike u paraqit Donjeta Sadiku kundër ukrainases Dovgal Tetiana.

Donjeta bëri boks të mirë gjatë tri raundeve dhe shpesh e solli në gjendje të palakmueshme kundërshtaren dhe në raundin e dytë shkaktoi nokaut teknik, dhe me rezultat unanim u shpall fituese dhe u stolis me medalje të artë dhe titull “Kampione Ballkanike 2023”.

Kosova në Kampionatin Ballkanik Albena 2023 fitoi në total pesë medalje: Një të artë (Donjeta Sadiku) dhe katër të bronzta – Bashkim Bajoku në kategorinë deri në 54 kilogramë, Shpetim Bajoku deri në 67 kilogramë, Patriot Behrami deri në 71 kilogramë dhe Taulant Jakupi deri në 86 kilogramë.

Po ashtu gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli u shpërblye me mirënjohje për ndarje të drejtësinë në këtë Kampionat Ballkanik. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

La Liga
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Ndërkombëtare
Kalo në kategori