LAJMI I FUNDIT:

Doli-Muhaxhiri rrëfen për ngacmimin seksual që iu bë live në emision: Versioni më i mirë është të flasësh për këto raste

Doli-Muhaxhiri rrëfen për ngacmimin seksual që iu bë live në emision: Versioni më i mirë është të flasësh për këto raste

Drejtoresha e Radio Dukagjinit, Edita Doli-Muhaxhiri, e ftuar në episodin e radhës të “Përballje Podcast” ka rrëfyer për një rast të ngacmimit seksual që i ka ndodhur në emisionin e saj live.

Në Podcast-in me Muhamet Hajrullahun, kryeredaktor i Telegrafi.com dhe autor i emisionit “Përballje”, ajo ka thënë se ka qenë e shokuar kur gjatë moderimit të emisionit ka pranuar një mesazh nga një burrë, i cili i kishte dërguar fotografi të trupit të tij të zhveshur.


“E kisha pjesën e programit ku secili ka dërgu fotografi të biznesit dhe unë live në emision, në kohë reale, duhej ta bëja reklamën e biznesit. Isha shumë e re dhe fillova me u lidh shumë me dëgjues. Më erdhi në mesazh një fotografi e një burri që e kishte ekspozuar trupin e tij”.

Rrjetet sociale si fushë betejë për gratë në politikë: 'Përballje Podcast' diskuton dhunën dhe dezinformimin online
Lexo po ashtu Rrjetet sociale si fushë betejë për gratë në politikë: 'Përballje Podcast' diskuton dhunën dhe dezinformimin online

Doli-Muhaxhiri duke dhënë më shumë detaje rreth këtij rasti, ka thënë se versioni më i mirë është të flasësh e të mos heshtësh.

Edita Doli-Muhaxhiri // Foto: Ridvan Slivova, Telegrafi.com

“Unë vendosa mos me fsheh. Për mua ka qenë shok se isha live në emision, atëherë s’ka qenë në televizion. Kisha mesazhet e tij përditë me emër dhe mbiemër, numrin e telefonit dhe si gjendet në rrjete sociale publikisht. Aty e kam pa që versioni më i mirë është me dalë me folë, jo me fshehë, jo me thonë leje”.

Ajo tutje ka treguar se pas përfundimit të emisionit e ka telefonuar personin në fjalë, i cili i ka premtuar se më kurrë nuk do ta bëjë një veprim të tillë.

“Kur e kam thirr menjëherë pas emisionit, ai burrë është lut kurrë më mos me ia përmend emrin, kurrë më nuk provokon, as nuk…Unë atë ditë kur e thirra, isha shumë e shqetësuar, i thashë: Të lutem, Radio Dukagjinin mos gabo më kurrë me leshu. Shumë e përjetova keq e prej atij momenti Edita në emision asnjë ngacmim kurrë s’e ka pas. Po e morën vesh të gjithë që këtu, me edhe një fotografi nëse e dërgon ke me u bo lajm”.

“Prandaj, nëse dikush ofendon në rrjete sociale, hajde ne ta bëjmë lajm. Po pra, ky person ofendon, ndoshta ashtu e ndihmojmë ndryshimin, jo vetëm në gjykata. Ai person e ka dërgu atë fotografi, i zhveshur, po shumë të tjerë më, edhe nëse e kanë mendu me vepru njëjtë, nuk e bëjnë atë gjë”, është shprehur Doli-Muhaxhiri. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
BE-ja mbështetë Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i procesi i anëtarësimit

BE-ja mbështetë Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i procesi i anëtarësimit

"Nënat e Srebrenicës" falënderojnë presidenten Osmani: Një fjalim i tillë do të mbahet mend ndër breza

Lajme
U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit - reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit - reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

Lajme
“U shku me vra Ganinë”, dëshmitari tregon se çfarë dëgjoi ditën kur ndodhi vrasja e trefishtë në Gllogjan

“U shku me vra Ganinë”, dëshmitari tregon se çfarë dëgjoi ditën kur ndodhi vrasja e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
BE-ja mbështet Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i bllokohet procesi i anëtarësimit

BE-ja mbështet Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i bllokohet procesi i anëtarësimit

Lajme
Shqiptari që goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë del para gjykatës: Nuk kam pasur qëllim për ta vrarë

Shqiptari që goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë del para gjykatës: Nuk kam pasur qëllim për ta vrarë

Kalo në kategori