LAJMI I FUNDIT:

Dogana konfiskon 25 kafka njerëzish të nisura nga Indonezia për në Holandë (Foto)

Dogana konfiskon 25 kafka njerëzish të nisura nga Indonezia për në Holandë (Foto)

Autoritet doganore në Indonezi, ndaluan ngarkesën me 24 kafka njerëzish që transportoheshin me anije nga ishulli Bali për në Holandë.

Në përshkrim thuhej se ishin punuar me dorë prej materialeve sintetike, por ekzaminimi tregoi se u përkasin njerëzve, transmeton Telegrafi.


Qendra e Ruajtjes së Trashëgimisë Kulturore Balineze, është duke bërë hulumtime për të vërtetuar prejardhjen e tyre, ndërsa besohet se janë nga ishujt Papua ose Borneo.

Në këta ishuj kanë jetuar populli Dayak, të cilët ishin të njohur si ‘gjahtarë të kokave’ dhe konservonin kafkat, me besimin se koka ishte burim i jetës.

Ende nuk ka të arrestuar, ndërsa nuk bëhet e ditur se kush do t’i pranonte, apo për çfarë qëllimi. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Banorët e një fshati në Angli në hall nga pulat – ankohen edhe në “nivele të larta të pushtetit”

Interesante
Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Mbi 16 milionë shikime - babai me fëmijët u përpoq të sabotonte një grua maratoniste

Fun
Kryeministri britanik në cilësinë e “futbollistit” – pamjet bëhen virale

Kryeministri britanik në cilësinë e “futbollistit” – pamjet bëhen virale

Interesante
U hodh nga jahti dhe ra mbi balenën, burri nga Zelanda e Re dënohet me 600 dollarë

U hodh nga jahti dhe ra mbi balenën, burri nga Zelanda e Re dënohet me 600 dollarë

Interesante
E rrallë: Gruaja e tradhton burrin me dashnoren e tij! (Video)

E rrallë: Gruaja e tradhton burrin me dashnoren e tij! (Video)

Kalo në kategori