LAJMI I FUNDIT:

Dhjetëra tanke e dronë, 1.75 milion fishekë dhe shumëçka tjetër – Gjermania sërish e ndihmon ushtarakisht Ukrainën

Dhjetëra tanke e dronë, 1.75 milion fishekë dhe shumëçka tjetër – Gjermania sërish e ndihmon ushtarakisht Ukrainën

Shteti gjerman ka bërë të ditur se do të vazhdojë ta ndihmojë ushtarakisht Ukrainën.

Paketa e re do të përfshijë dhjetë tanke luftarake Leopard 1 A5 (së bashku me Danimarkën).

Ukraina do të merr edhe 34 drone zbulimi RQ-35 Heidrun si dhe 20 dronë zbulimi VECTOR me pjesë këmbimi.

Gjithashtu në pako përfshihen edhe mbi 1.75 milion fishekë për armë zjarri.

Tjetër:

Mjet i rikuperimit i blinduar ARV Bergepanzer 2;
Shtrues të urëve;
Automjet inxhinierik i blinduar Pionierpanzer Dachs;
4 automjete inxhinierike Wisent 1;
8500 fishekë për artileri 155 mm;
111 pushkë Haenel CR308, 80 pushkë snajper Haenel HLR338, 540 pushkë sulmi Haenel MK556;
20 mitralozë MG3 për tanke Leopard, transportues të blinduar të personelit Marder dhe automjete inxhinierike. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Biden do të hapë rrugën për 500,000 emigrantë të paligjshëm të martuar me shtetas amerikanë për të fituar nënshtetësinë

Biden do të hapë rrugën për 500,000 emigrantë të paligjshëm të martuar me shtetas amerikanë për të fituar nënshtetësinë

Amerika
Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Evropa
SHBA sanksionon rrjetin që rriti pasurinë e Millorad Dodikut

SHBA sanksionon rrjetin që rriti pasurinë e Millorad Dodikut

Bosnja
Pas muajsh heshtjeje, rusët pranojnë se Kievi rrëzoi aeroplanin e tyre të shtrenjtë spiun A-50

Pas muajsh heshtjeje, rusët pranojnë se Kievi rrëzoi aeroplanin e tyre të shtrenjtë spiun A-50

Evropa
Çfarë thonë dokumentet e gjykatës amerikane për investimet e Spajiqit në Teraform Labs

Çfarë thonë dokumentet e gjykatës amerikane për investimet e Spajiqit në Teraform Labs

Mali i Zi
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Kalo në kategori