LAJMI I FUNDIT:

Deshi t’i vjedhë paratë brenda bankomatit, vendos eksploziv për ta hapur – hajni rus hedh veten në erë

Deshi t’i vjedhë paratë brenda bankomatit, vendos eksploziv për ta hapur – hajni rus hedh veten në erë

Një hajn i pafat nga Rusia ka hedhur veten në erë gjatë të mërkurës, kur tentoi të vjedh paratë nga bankomati i një banke në qytetin Cheropovec.

Shpërthimi ishte aq i fuqishëm sa që dyert e trasha nga metali në hyrje afërsi të bankomatit, kanë fluturuar dhjetëra metra larg vendit, transmeton Telegrafi.


Ai i mbeti i vdekur në vend derisa po mundohej ta vendoste eksplozivin e improvizuar në bankomat, duke shpresuar se me të do ta hap për t’i marrë paratë, ndërsa kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin rrëqethës.

Në anën tjetër policia ruse ka njoftuar se mashkulli i paidentifikuar ka humbur jetën, kur eksplozivi e hodhi në erë në vend të bankomatit.

Ajo çfarë është e çuditshme se paratë që ishin brenda bankomatit kanë mbetur të paprekura, e personi i dytë që e shoqëronte hajnin është në arrati. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Botë
Kërcënimi për sulm iranian ndaj Izraelit është 'real dhe i besueshëm', thotë Shtëpia e Bardhë

Kërcënimi për sulm iranian ndaj Izraelit është 'real dhe i besueshëm', thotë Shtëpia e Bardhë

Botë
Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Botë
Rritet rreziku i një lufte më të madhe - Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Rritet rreziku i një lufte më të madhe - Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Azia
Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ - The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ - The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Botë
Salman Rushdie përshkruan momentin kur u godit me thikë - zbulon se çfarë i tha kirurgu pas sulmit të vitit 2022

Salman Rushdie përshkruan momentin kur u godit me thikë - zbulon se çfarë i tha kirurgu pas sulmit të vitit 2022

Botë
Kalo në kategori