LAJMI I FUNDIT:

Dërgohen pesë ankesa në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së

Dërgohen pesë ankesa në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së
Foto: Arkiv

Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të Gjykatës Supreme rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së.

Reklama

Pas interesimit të KosovaPress, Gjykata Supreme tha se që të gjitha ankesat janë individuale të deputetëve.

Nga këto ankesa, një është nga kandidati për deputeti i LDK-së, një nga kandidati për deputet i Kosova Demokratik Turk Partisi (KDTP), një nga kandidati për deputet i Partisë Liberale të Ashkalinjëve dhe dy nga kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Të gjitha ankesat do të shqyrtohen dhe vendosen brenda afatit ligjor prej 72 orësh nga koha e deponimit të tyre

Rrustemi: Tre kandidatët e LVV-së për deputetë janë ankuar në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-it
Lexo po ashtu Rrustemi: Tre kandidatët e LVV-së për deputetë janë ankuar në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-it

Ndërsa, pak më parë, anëtari i KQZ-së nga Lëvizja Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, tha se në Gjykatën Supreme kanë deponuar ankesë tre kandidatët të cilët ishin shpallur fitues nga KQZ dhe kishin fituar ulëse, mirëpo në përgjigjen e Gjykatës Supreme thuhet se nga VV kanë mbërritur dy ankesa. /KP/Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

“Jam në pozicion të vështirë për shkak të ekzekutimit të dobët të planit nga Radoiçiq” – ambasadori i Kosovës në SHBA ironizon me intervistën e Vuçiqit në CNN

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Shkodranja e martuar me një serb që jeton në Zveçan: Le të pajtohen Kurti e Vuçiqi

Shkodranja e martuar me një serb që jeton në Zveçan: Le të pajtohen Kurti e Vuçiqi

Lajme
Çka bëjnë Mbrojtja Civile dhe Brigada e Veriut?

Çka bëjnë Mbrojtja Civile dhe Brigada e Veriut?

Lajme
Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale - Shqip.ai

Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale - Shqip.ai

Lajme
Policia e Kosovës po vazhdon hetimet në Banjskë

Policia e Kosovës po vazhdon hetimet në Banjskë

Lajme
Kalo në kategori