LAJMI I FUNDIT:

Dënohet me një vit burg ish-kandidati për deputet në Shqipëri

Dënohet me një vit burg ish-kandidati për deputet në Shqipëri

Gjykata e Posaçme në Shqipëri ka dënuar me 1 vit burg ish-kandidatin për deputet të Partisë Socialiste për Integrim Etjon Joka.

Reklama

Ai u gjykua për akuzën e korrupsionit në zgjedhje.

GJKOO pranoi kërkesën e Prokurorisë së Posaçme SPAK, ku u kërkua 1 vit burg për ish kandidatin e LSI-së.

Joka, dyshohet se shpërndau para gjatë fushatës elektorale kundrejt dhënies së votes.

Gjithashtu 1 vit burg, SPAK kërkoi edhe për Elis Babon, personi që mori paratë e kreu videon. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion

Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion"

Politikë
Surroi: Ka paralajmërim rikthimi

Surroi: Ka paralajmërim rikthimi "gjeneralësh më të mirë" amerikanë në dialog

Lajme
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Politikë
Vdes shoferi i cili u aksidentua në rrugën Skënderaj – Drenas

Vdes shoferi i cili u aksidentua në rrugën Skënderaj – Drenas

Kronika e Zezë
Kalo në kategori