Nintendo tani po ofron një demonstrim falas të Metroid Dread, që do të thotë se mund të provoni një nga lojërat më të mira të vitit pa asnjë kosto përpara se t’i ndani paratë për të blerë lojën e plotë.

Mund ta kapni demonstrimin nga faqja e internetit e Nintendo (kliko lidhjen “Shkarko Demo”) ose në eShop në Switch-in tuaj.

Nëse keni luajtur një Metroid 2D, me siguri do të ndiheni si në shtëpi, pasi Dread është një evolucion i shkëlqyer i veprimit dhe eksplorimit për të cilin njihen lojërat, raporton theverge.

Por video-loja e përzien pak formulën me sekuenca të tensionuara ndjekjeje ku po ikni nga robotët e fuqishëm të quajtur E.M.M.I. Boss fights janë gjithashtu mjaft të mira. Megjithëse ka shumë prej tyre, të cilat mund të ngadalësojnë ritmin e lojës.

Shikoni videon nëse doni të mësoni më shumë. /Telegrafi/