LAJMI I FUNDIT:

Deklarohet kompania “Pastrimi”: Kamioni i cili shkaktoi aksidentin me nëntë vetura në Prishtinë ishte në rregull

Deklarohet kompania “Pastrimi”: Kamioni i cili shkaktoi aksidentin me nëntë vetura në Prishtinë ishte në rregull

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në Prishtinë, në të cilën janë përfshirë një kamion dhe nëntë vetura.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 13:00, në rrugën “Agim Ramadani”.


Në pamjet të cilat i ka siguruar Telegrafi, shihet qartë momenti kur shoferi i kamionit humb kontrollin, kështu duke goditur nëntë vetura.

Dyshimet e para ishin se kamioni kishte problem me sistemin e frenimit, mirëpo nga kompania “Pastrimi”, për Telegrafin kanë thënë se kamioni ishte në gjendje të rregullt.

Momenti kur shoferi humb kontrollin mbi kamionin, kalon rrugën dhe përplaset me shpejtësi me veturat në Prishtinë
Lexo po ashtu Momenti kur shoferi humb kontrollin mbi kamionin, kalon rrugën dhe përplaset me shpejtësi me veturat në Prishtinë

“Ka qenë aksident i momentit të cilin nuk mund ta parashikojmë as nuk mund ta parandalojmë – e që mundet me na ndodhë të gjithë neve. Kamioni ky që i ka ndodhur aksidenti, dhe të gjithë kamionët tjerë i kanë të kryera të gjitha kontrollet teknike, po ashtu kontrolla periodike është bërë në fund të muajit qershor. Kompania ka garazhin me mekanikë të cilët kontrollojnë kamionët, dhe ata nuk guxojnë të dalin në terren me defekte”, ka thënë zëdhënësja e kompanisë “Pastrimi”, Arbnora Ademi.

Ajo ka thënë që tani duhet pritur ekspertizën e policisë së Kosovës, duke shtuar së është fat që nuk ka viktima nga ky aksident.

Ndërkohë, zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti ka thënë për Telegrafin se në aksident kanë qenë të përfshira nëntë vetura dhe një kamion, dhe janë lënduar tre persona.

Kompania regjionale KRM “Pastrimi”, është kompani publike e cila merret me grumbullimin, bartjen dhe menaxhimin e mbeturinave./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Lajme
Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Drejtësi
Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Lajme
Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Lajme
Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Drejtësi
Kalo në kategori