LAJMI I FUNDIT:

Debuton SUV-i GMC Hummer EarthCruiser, kamionçina elektrike që mund të mbushet vetë

Debuton SUV-i GMC Hummer EarthCruiser, kamionçina elektrike që mund të mbushet vetë
Reklama

SUV-i elektrik GMC Hummer, EarthCruiser i shumëpritur debutoi zyrtarisht të enjten.

Kamionçina elektrike është i pajisur me modifikimet e EarthCruiser për vozitje në terrenet e ashpra, duke mundësuar që automjeti me emetim zero të jetë me aftësi vetë-karikuese nëpërmjet energjisë diellore, transmeton Telegrafi.


Në muajin mars, GMC njoftoi se do të bashkëpunojë me kompaninë EarthCruiser për të shtuar modifikime në kamionçinë elektrike Hummer.

EarthCruiser i njohur në krijimin e pajisjeve për makinat me vozitje në terren të ashpër, ka punuar me GMC-n për të hartuar dhe zhvilluar një zgjidhje të gjeneratës së ardhshme për kamionçinë elektrike. /Telegrafi/