LAJMI I FUNDIT:

Debutim i jashtëzakonshëm për Arijanet Muricin në Ligën Premier – shpallet lojtar i ndeshjes

Debutim i jashtëzakonshëm për Arijanet Muricin në Ligën Premier – shpallet lojtar i ndeshjes

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriq, ka debutuar në Ligën Premier të shtunën,  ku skuadra e tij Burnley ka marr fitoren e parë pas dhjetë xhiros, duke mposhtur Brentfordin me rezultat 2-1.

Muriq bëri disa intervenime fantastike për ta shpëtuar Burnleyn në disa raste. Skuadra mori një gol, por portieri 25-vjeçar ishte pa gjasa që të priste goditjen.


Ishte ndeshja e parë e Aro Muriqit në Ligën Premier, ndërsa në sezonin e shkuar  ai ishte portier i parë i Burnleyt në Championship.

Me paraqitjen e sotme tregoi se Vicent Kompany duhet të llogarisë më shumë në të dhe me shumë gjasë do ta ketë sërish startues në ndeshjet e ardhshme.

https://twitter.com/kosovo_49/status/1769062719557103851

Muric është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 8.3 nga SofaScore, pasi gjatë takimit kishte pesë pritje.

Ai dy herë grushtoi topin, ndërsa kishte 12 topa të gjatë të saktë nga 17.

Aro Muric është ftuar nga Franco Foda për miqësoret e marsit dhe pritet të jetë portieri i parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Diçka e çuditshme ndodhi te Milani: Kuqezinjtë paguan 40 milionë euro, lojtari bëri debutimin e tij dhe i tha lamtumirë klubit në të njëjtën natë

Serie A
Ryan Reynolds ka vendosur një rregull

Ryan Reynolds ka vendosur një rregull "të çuditshëm" te Wrexhami - por një lojtar vazhdon ta thyejë

Ligat tjera
Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Dramë në kohë të rregullt dhe penallti në ndeshjen e barazhit - Prishtina e Re pas 24 penalltive doli fituese

Liga e Parë
Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Arteta fillon bisedimet me yllin e Man United për ta transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori