LAJMI I FUNDIT:

De Niro e quan sërish “idiot” dhe “budalla” Trumpin: SHBA-të janë shndërruar në komedi tragjike të budallenjve

De Niro e quan sërish “idiot” dhe “budalla” Trumpin: SHBA-të janë shndërruar në komedi tragjike të budallenjve

Aktori legjendar dhe fituesi i dyfishtë i Oscarit, Robert De Niro, ka thënë se në aspektin filmik, Shtetet e Bashkuara të Amerikës që dikur kanë qenë “dramë frymëzuese” janë shndërruar në “komedi tragjike të budallenjve”.

Reklama

Këto komente ai i ka bërë para të diplomuarve në Universitetin Brown në Rhode Island, ku mori doktoraturë nderi në artet e bukura të këtij universiteti.

De Niro nuk përmbahet kur është fjala për Donald Trump (Twitter)

73-vjeçari njihet si një kundërshtar dhe kritik i madh i presidentit aktual të SHBA-ve, Donald Trump, për të cilin më herët kishte thënë se do t’i pëlqente ta godasë në fytyrë.

De Niro nuk i kursen ofendimet në adresë të Trumpit, e quan “budalla, derr, qen, idiot...” (Video)
Lexo po ashtu De Niro nuk i kursen ofendimet në adresë të Trumpit, e quan “budalla, derr, qen, idiot...” (Video)

“Mos u bëni të famshëm vetëm për t’u njohur. Tash kemi një president, i cili ndodhet në atë post sepse ka qenë pjesë e një shou real televiziv”, ka thënë aktori.

Ylli i filmave, si “Raging Bull”, “Taxi Driver” e “The Kid”, ka thënë se e shikon CNN vetëm për të qenë në hap me “idiotin”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Magazina
Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Magazina
Kalo në kategori